fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Dtf Baskı Teknolojisi Nedir?

Kumaşa baskı yapan tüm kullanıcılar, geleneksel yöntemlerde kumaşa ön işlem uygulanması, kurumasının beklenmesi, buharlama, yıkama gibi birçok işlemin uygulandığını bilir. DTF teknolojisi ile bu işlem tek bir adımda gerçekleşir: Yazdır düğmesine basmak!

Doğrudan filme (DTF) teknolojisi çeşitli tür ve renkteki kumaşlara kolayca baskı yapılmasına olanak sağlar. Kullanıcının tasarımını pet filme aktarması, yapıştırma işlemi için transfer tozu eklemesi, filmi ısıtarak transfer işlemine hazır hale getirmesi oldukça pratiktir.

Bu pratik baskı süreci birçok avantajı da beraberinde getirir. DTF pigment mürekkebi ile ürün kenarları kesilmeden net bir görüntü elde edilir. Bununla birlikte DTF, geniş yelpazesi ile tüm renkli arka planlarda kullanılabilir. Koyu renkli zeminde beyaz mürekkep temelli (W+CMYK) sistemiyle kaliteli sonuçlar verir.

DTF baskı işlemi bir RIP yazılımı ile kontrol edilir. Yazılım önce CMYK baskıyı yazdırır, ardından baskıyı beyaz bir mürekkep arka planıyla kaplar. Bu baskı hemen hemen her türlü kumaşa uygulanabilir. Pamuk, polyester, ipek, deri, denim gibi kumaşlar buna örnek verilebilir. Kısacası DTF, tüm renkli arka planlarda ve tüm materyallerde kullanım avantajı sağlar.

DTF teknolojisine daha yakından bakıldığında bu avantajların uygun maliyetler ve hızlı üretim süreci sağladığı söylenebilir. Bununla birlikte DTF baskı işlemi dayanıklılığı ile tercih edilir. Suyla yıkanmaya, esnemeye ve çatlamaya karşı üstün direnç sağlar.

Özetle; DTF işlemi dijital baskının uygun maliyetli ve verimli bir yoludur. Üretim süreçlerine yeni bir soluk getirmek isteyenler için tercih edilmekte ve gittikçe popüler hale gelmektedir.

Siz de DTF baskı teknolojisinin sağladığı yüksek potansiyelden yararlanmak istiyorsanız web sitemizden veya (0212) 637 88 22 telefon numaramızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin