fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Eğitim ve Bilim Projelerinde Lazer Kesim Makinesi Kullanımı

Lazer kesim makinesi günümüzde pek çok sektörde kullanılmaya başlandı, özellikle okullarda ve eğitim kurumlarında lazer kesim makinesi bulunmaya başladı. Özel elektrik elektronik ve robotik projelerde, yapılacak olan makinenin robotun ya da devrenin aksamını hızlıca üretmek için lazer kesim makinesi önemli bir rol oynuyor. Büyük parçaların üretiminde 3D printer çok yavaş olduğu için, lazer kesim makinesi ile birçok katmanı birleştirerek pratik çözümler üretilebiliyor.

Bu durumun en güzel örneklerinden birisi de Petoi firmasının Nybble robotu. Gerçekten yürüyebilen en hafif ve hızlı kedi robot olarak ürün haline getirilmiş. İçerisinde kas hafızası dahil pek çok yüksek teknoloji barındırıyor ve robotun gövdesi lazer kesim makinesi ile yapılmış. Gençlerin robotik programlama ile tanışabilmeleri için açık kaynak kodlu ve programlanabilir olarak üretilmiş.

Buna benzer pek çok eğitim projesinde lazer kesim makinesi kullanımı artmaktadır, biz de Lazerpol olarak okullarımıza ve eğitim kurumlarımıza bu konuda gerekli kolaylıkları sağlamaktayız.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin