Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Kameralı Lazer Kesim Makinesi

Lazer kesim makineleri, sağladığı ekonomik ve kararlı performans sebebiyle son yıllarda birçok farklı alanda kullanılmaya başladı. Günün sonunda, tüm sektörlerde yapılması beklenen işlem kesim olsa da, malzemelerin ve beklentilerin farklılıkları sebebiyle operasyonel ihtiyaçlar da farklılıklar gösterebiliyor.

Bir levha ya da kumaş üzerinde birbirinin aynısı yüzlerce desen olduğunu düşüneli ve tamamının da aynı şekilde kesilmesi gerektiğini. Geleneksel lazer kesim makineleriyle bu işlemi yapmak imkansız değildir fakat her ne kadar dikkat edilse de fire vermek kaçınılmazdır. Üstelik malzeme çok dikkatlice yerleştirilmeli, desen aralıkları hatasız şekilde yazılımda oturtulmalıdır ki bu da çok ciddi bir vakit kaybı anlamına gelmektedir.

İşte bu noktada kameralı lazer kesim makineleri fire ve zaman problemini ortadan kaldırmaktadır.

Lazer kafasının hemen yanına ya da makine tepesine konumlandırılan kameralar, görüş alanı içerisindeki malzeme üzerinde bulunan desenleri tanır ve o desen için daha önceden belirlenen işlemin gerçekleştirilmesini sağlar.

Kafa yanındaki kameranın görüş alanı yaklaşık 10 cm2 civarındadır. Deseni görür, işlemi gerçekleştirir ve pozisyonunu değiştirir, bu şekilde taramalar yaparak tüm çalışma alanında gezer ve işlemi bitirir.

Makine tepesine yerleştirilen kameralar daha profesyonel lenslere sahiptir ve görüş alanları daha büyüktür, çalışma alanının tamamını görür ve desenleri tespit eder. Bu sayede kafanın sürekli tarama yapması gerekmez, desen konumlandırma tek seferde halledilmiş olur. Ayrıca, kafa kamerasının yapamadığı 10cm2 den büyük alan kaplayan desenleri de tepe kamerasıyla yapmak mümkündür.

Tepe kameralı makinemizi aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:

EBYC Serisi Geniş Format Kameralı Lazer Kesim Makinesi

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

0212 637 88 22 Bizimle iletişime geçin