Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Kesim Makinesi Ne işe Yarar

Lazer kesim makineleri lazer ışını kullanarak, materyalleri kesmeye ya da kazımaya (malzemenin üzerinden belli bir kalınlıktaki katmanı kazıyarak istenen desen ya da tasarımın materyalin üzerine uygulanması işlemi) yarayan makinelerdir.

Yüzlerce sektörde lazer kesim makineleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Makineler üzerlerinden bulunan konfigürasyona göre farklı sertlikte ve nitelikteki malzemelerle işlem yapabilirler. Çelikten cama, plastikten tekstile hemen hemen her türlü malzemede lazer kesim makinesi ile işlem yapmak mümkündür.

Lazer kesim makineleri yapıları gereği hassas ve hatasız sonuçlara ulaşırlar, el ile gerçekleştirilmesi çok uzun sürecek işlemleri yüksek hızda ve sorunsuz bir şekilde yapabilirler. Lazer ile yapılan kesme işlemlerinde diğer geleneksel yöntemlere oranla çok daha kusursuz bir kesme işlemi gerçekleşmiş olur. Kesilen ya da kazıma yapılan bölgenin sonradan bir iyileştirme işlemi yapılmasına gerek kalmaz.

Lazer kesim makinesi özellikle materyalin seri üretim ile elde edilmesinin mümkün olmadığı ve hıza ihtiyaç duyulan anlarda bir kurtarıcı niteliğindedir. Ayrıca kişiye özel ürünlerde olduğu gibi, materyalin benzersiz ve bir kere üretilmesi gereken durumlarda, kalıp maliyeti olmadan, bilgisayar ortamında hazırlanan parçanın lazer kesim makinesi ile üretilmesi mümkündür.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

0212 637 88 22 Bizimle iletişime geçin