Lazer Kesim Makinesi, Lazer Tüp, Lazer Yedek Parça

Lazer Kesim Makinesi Ne işe Yarar

Lazer kesim makineleri lazer ışını kullanarak, materyalleri kesmeye ya da kazımaya (malzemenin üzerinden belli bir kalınlıktaki katmanı kazıyarak istenen desen ya da tasarımın materyalin üzerine uygulanması işlemi) yarayan makinelerdir.

Yüzlerce sektörde lazer kesim makineleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Makineler üzerlerinden bulunan konfigürasyona göre farklı sertlikte ve nitelikteki malzemelerle işlem yapabilirler. Çelikten cama, plastikten tekstile hemen hemen her türlü malzemede lazer kesim makinesi ile işlem yapmak mümkündür.

Lazer kesim makineleri yapıları gereği hassas ve hatasız sonuçlara ulaşırlar, el ile gerçekleştirilmesi çok uzun sürecek işlemleri yüksek hızda ve sorunsuz bir şekilde yapabilirler. Lazer ile yapılan kesme işlemlerinde diğer geleneksel yöntemlere oranla çok daha kusursuz bir kesme işlemi gerçekleşmiş olur. Kesilen ya da kazıma yapılan bölgenin sonradan bir iyileştirme işlemi yapılmasına gerek kalmaz.

Lazer kesim makinesi özellikle materyalin seri üretim ile elde edilmesinin mümkün olmadığı ve hıza ihtiyaç duyulan anlarda bir kurtarıcı niteliğindedir. Ayrıca kişiye özel ürünlerde olduğu gibi, materyalin benzersiz ve bir kere üretilmesi gereken durumlarda, kalıp maliyeti olmadan, bilgisayar ortamında hazırlanan parçanın lazer kesim makinesi ile üretilmesi mümkündür.

Lazerpol Hakkında

Telasan Tekstil, istikrarlı bir şekilde büyüyerek Türkiye’nin dünya tekstil sektöründeki payının büyümesine ve ürün kalitesinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

0212 637 88 22 Bizimle iletişime geçin