Lazer Kesim Makinesi, Lazer Tüp, Lazer Yedek Parça

Lazer Kesim Makinesi Nedir

Lazer kesim makinesi, CNC (Computer Numerical Control) teknolojisi ve lazer teknolojisini birleştirerek, malzemeleri kesmek ve kazımak için üretilmiş makinelerdir. Geleneksel kesim makinelerindeki bıçak yerine lazer kafası bulunur ancak lazer kafası mekanik olarak malzeme ile temas etmez. Kesim teknolojisi açısından pek çok avantajı vardır, daha pürüzsüz ve hatasız bir kesim sağlar, dar ve detaylı kesim açıları ile çalışabilir, daha çok materyal ile işlem yapabilir, kullanım kolaylığı ve düşük maliyetlidir. Tüm bu özelliklerinden dolayı lazer kesim makineleri gün geçtikçe daha da popüler hale gelmektedir.

Lazer kesim makinesi, esas olarak iki ana kategoriye ayrılı, CO2 (karbondioksit) lazer kesim makineleri ve fiber lazer kesim makineleri. Bu iki teknolojinin ana farkları etkili oldukları malzemelerdir. CO2 lazer kesim makinesi ile metal olmayan malzemeler kesilirken, fiber lazer kesim makineleri ile metal işlenebilir. Bilim ve teknolojinin hızla gelişmesiyle, lazer kesme teknolojisi otomobil, makine, elektrik, donanım ve elektrikli ev aletleri alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. İster küçük bir iş kurmak ister evde bir iş kurmak isteyin, lazer kesim makineleri ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Lazer Kesim Makinesi Nasıl Çalışır?

Lazer kesim makinesi, lazer ışınını odaklama aynaları ile küçük bir noktada toplar ve odakta yüksek bir güce ulaştırarak malzeme üzerine yansıtır. Yüksek lazer gücü malzeme üzerinde bir kesim meydana getirecek hale gelir, CNC bilgisi ile hareket eden lazer kafası materyal üzerinde hareket ettikçe kesim gerçekleşmiş olur.

Lazerpol Hakkında

Telasan Tekstil, istikrarlı bir şekilde büyüyerek Türkiye’nin dünya tekstil sektöründeki payının büyümesine ve ürün kalitesinin artmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

0212 637 88 22 Bizimle iletişime geçin