fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Kesim Makinesi Yapımı

Lazer kesim makineleri, temelde bir CNC koordinat sistemi üzerinde işleyen ve güçlü lazer ışınını kesme ya da kazıma için istenen bölgeye hassas ve hatasız bir şekilde yönlendiren sistemlerdir. Geleneksel CNC kesim sistemlerinden farklı olarak lazer ile kesim çok daha etkili sonuçlar vermektedir.

Motorlarla güçlendirilmiş CNC tezgahına bağlı bir lazer kafası bulunur, bu lazer kafasına genellikle makinenin arka kısmına yerleştirilmiş bir lazer cam tüp vasıtasıyla üretilen lazer ışını aynalarla yansıtılarak gönderilir. Makinenin yapımı sırasında bu aynaların yerleşimi ve lazer ışınını hatasız ve kayıpsız bir şekilde kafaya ya da kafalara iletmesi çok önemlidir.

Lazer tüpünün, lazer ışığını oluşturabilmesi için, içerisindeki gazın tepkimesi gerekmektedir. Tepkime işlemi lazer tüpünün bağlı olacağı uygun bir güç kaynağı sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca ışık darbelerinin sürekliliği ve gücü gibi değişkenlerin; ve X-Y yönlerindeki kafa hareketlerinin komuta edilmesi için bir kontrol kartı makinenin beyin görevini görmektedir.

Lazer kesim makinesi yapımı için gerekli bir diğer bileşen ise lazer cam tüpün soğutulması işleminden sorumlu olan sistemlerdir. Bu soğutucu (chiller) sistemler, lazer tüpün içerisinden su geçişini sağlayarak tüpün verimli çalışmasını sağlar ve arızalanmasını önleyerek ömrünü uzatır. Lazer kesim makinesi yapımı sırasında lazer gücüne uygun verimli bir soğutma sisteminin kurulması da önemli konulardan biridir.

Lazer makinesi yapımında kullanılan tüm metal ve metal dışı akşamların yüksek kaliteli olmasına dikkat edilmelidir, hassasiyet isteyen işlemlerde makinenin arıza yapmaması ve uzun ömürlü olması buna bağlıdır. Lazerpol olarak yüksek kaliteli lazer kesim makinesi ekipmanlarını, hem kendi sattığımız sistemlerin yedek parçalarının sürekli tedariği anlamında hem de lazer kesim makinesi yapmak isteyen müşterilirimiz için stoklarımızda bulundurmaktayız. Aşağıdaki linkten yedek parça ve lazer kesim makinesi bileşenlerini inceleyebilirsiniz.

https://lazerpol.com/urunler/lazer-yedek-parcalari/

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin