fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Tüp Dolumu

Karbondioksit lazer tüplerini iki farklı teknolojik uygulama olarak görmekteyiz. Metal ve cam tüpler iki farklı teknolojik uygulamadır ve birbirleri ile kıyaslandığında her iki tarafın da avantajları ve dezavantajları olmaktadır.

Metal tüplerin avantajlarından biri doldurabilir olmasıdır. Ve günün sonunda dolum yapılmış olan tüp, yeni bir tüp almaktan ekonomik olarak daha avantajlı olmaktadır.

Türkiye’nin en çok lazer tüp satışı yapan firması olan Lazerpol, bir çok markanın lazer tüplerini yurtiçinde ve yurtdışında bir çok kullanıcıya ulaştırmaktadır. Bu sebeple menşei ya da üretimi ne olursa olsun tüm opsiyonlara açık bir yapısı bulunmaktadır. Lazer tüpü dolumu da bu opsiyonlardan biridir ve maalesef henüz başarılı bir uygulamasıyla karşılaşılmamıştır.

Lazer cam tüplerinin dolumu ile ilgili satıcılar, ya da dolum yaptığını söyleyen firmalar çoğunlukla ithalatçı firmaları yeni tüp satma amacıyla doğruyu çarpıtma ile suçlamaktadırlar. Fakat Türkiye genelinde hem bayiiler hem de son kullanıcılara satışlar yapmakta olan firmamız, sektör dahilindeki bir çok paydaşla temas halindedir. Hem kendi tecrübelerimiz hem de sektör içi paydaşların tecrübesi ışığında başarılı bir dolum işlemine rastladığımızı söyleyemeyiz. Umarız yakın zamanda bu çalışmalar başarı ile sonuçlanır ve bizler de hem bu geri dönüşüm operasyonundan hem de yarı yerli bu ürünlerden faydalanıp müşterilerimize bu şekilde hizmet verebiliriz.

Dolum tüplerle ilgili gördüğümüz bazı belli başlı problemler:

1. Gaz karışımının kısa vadede performansını kaybetmesi.
2. Işığın kısa sürede beyazlaması.
3. Lens değişiminin yapılamamasından dolayı, mevcut lensteki aksaklıkları giderememek.
4. Gaz kaçağının olabilmesi.
5. Fiyat olarak, yeni tüplere çok rekabetçi bir alternatif oluşturmaması.

Aşağıdaki linke tıklayarak web sitemizde bulunan lazer makine tüp ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

https://lazerpol.com/urunler/lazer-makine-tupleri/

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin