fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Tüp Fiyatları

Lazer kesim makinelerinde kesme/kazıma işleminin gerçekleşmesi için gereken lazer ışını, makine üzerinde bulunan lazer tüpleri vasıtası ile oluşturulmaktadır.

Işını oluşturan bu tüp metal ya da cam olabilir. Kesim ya da markalama işlemlerinde çoğunlukla lazer cam tüpler kullanılmaktadır. Yaygın olarak tercih edilmesinin en büyük sebebi de ekonomik olarak alternatifine göre çok daha avantajlı olmasıdır.

Lazer cam tüp fiyatları üretici, watt gücü, garanti süresi gibi faktörlere göre değişkenlik gösterecektir.

Lazer cam tüpler genellikle Çin’de üretilmektedir ve piyasada da yaygın olarak Çin ürünleri bulunmaktadır. Bu markalar içerisinde en köklü ve en meşhur olan RECI lazer tüpleridir. Fakat Reci marka lazer cam tüpler fiyat olarak diğer markalara oranla çok daha pahalı olduğu için fazla talep görmemektedir. Ayrıca, geçmiş senelerde problem yaşatan birkaç serisi yüzünden Türkiye piyasasındaki repütasyonu da kullanıcılar açısından olumsuz anlamda değişmiştir. Yine de en kaliteli en pahalı tüp markası olarak RECİ öne çıkmaktadır.

Reci marka tüplere alternatif olarak Lasea EFR, Chengdu WG, Yongli, SP, Shenlei (gazelle) gibi markalar da çokça tercih edilmektedir. Bu tüplerin Türkiye içerisindeki satış sayısı Reci’ye oranla çok daha fazla olmakla beraber, kullanıcı memnuniyeti açısından da başarılı bulunmaktadır.

Chengdu WG markası, diğer alternatif markalara oranla fiyat olarak %10 – %20 oranında daha pahalıdır ve performans olarak da bir nebze daha tatmin edicidir diyebiliriz. Fakat her lazer yedek parça satışı yapan firmada bulunamayabilir.

EFR, Yongli, SP, SPT, Shenlei gibi markalar performans ve fiyat olarak birbirlerine benzer tüplerdir.

Fiyatı belirleyen bir diğer önemli faktör de watt gücüdür. Aynı üretici tarafından üretilen aynı marka 60W tüp ile 130W tüp arasında 2 katına kadar fiyat farkları olabilir.

Aşağıdaki linke tıklayarak web sitemizde bulunan lazer makine tüp ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

https://lazerpol.com/urunler/lazer-makine-tupleri/

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin