fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Tüp

Lazer Cam Tüp ürünleri Lazer Kesim Makinası ‘nın en temel bileşenlerinden biridir. 6 aylık garanti ile müşterilerimize sunduğumuz lazer tüp’ler CO2 lazer teknolojisi içermektedir.

Bu teknolijide için gaz dolu olan cam tüpün içinden elektrik akımı geçerek lazer ışını üretilmektedir. Aynalar vasıtasıyla CNC teknolojisine aktarılan lazer ışını, malzemenin istenen bölgesine hatasız olarak aktarılır.

Lazer Işını Üretimi

Bir elektrik akımı tarafından uyarıldığında, gaz karışımındaki azot molekülleri uyarılır, bu da enerji kazanımı anlamına gelir. Azot kullanılır, çünkü bu uyarılma durumu enerjiyi foton veya ışık şeklinde boşaltmadan uzun süre tutabilir. Nitrojenin yüksek enerjili titreşimleri de karbon dioksit moleküllerini harekete geçirir. Bu noktada, lazer tüpünün içerisindeki uyarılmış parçacık oranı normal olanlardan daha fazla hale geldiğinde, popülasyon inversiyonu denilen bir duruma ulaşır. Lazerin bir ışık demeti üretmesi için, azot atomlarının fotonlar şeklinde enerji serbest bırakarak uyarılmış hallerini kaybetmeleri gerekir. Bu, uyarılmış azot atomları çok soğuk helyum atomlarına temas ettiğinde oluşur, bu da azotun ışık salmasına neden olur.

Lazer Işınının Tüpten Çıkışı

Tüpün içerisinde devamlı yansıtılan ışık azot nedeniyle daha da güçlü hale gelir ve sonunda tam saydam olmayan bir aynadan yansımayarak dışarı çıkar, dışarı çıkan bu ışık normal ışığa oranla çok güçlüdür, lazer tüp içerisinde üretilen ışık ancak kısmen yansıtan aynadan geçecek güce geldiğinde serbest kalır.

Lazer yedek parça ürünlerimizi incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://lazerpol.com/urunler/lazer-yedek-parcalari/

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin