fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

UV Baskı Makinesi Fiyatları

UV Baskı makinesi arayışındayken, birbirinden çok farklı fiyatlarla karşılaşıyor olmak kafa karıştırıcı olabilir. Fakat doğru makineyi seçmek ve doğru ücreti ödemek aslında çok da zor değil.

Birbirinden tamamen farklı özelliklerde olan 2 farklı UV baskı makinesinin aynı fiyata sahip olmasını bekleyemeyiz. O yüzden detaylarına inip fiyat farklarını nelerin oluşturabileceğini inceleyelim.

UV Baskı Kafası Marka ve Modeli: Uv Baskı Makinelerinde baskı kalitesine en çok etkisi olan komponent baskı kafalarıdır. Makine üreticileri aynı tasarım üzerinde farklı marka ve model kafalar kullanabilir. Bu da fiyatın değişmesine neden olacaktır. Flatbed Uv Printer’ların bir çoğunda Epson marka TX800 veya XP600 modelleri tercih edilmektedir. Hem baskı kalitesi, hem de fiyat/performans olarak başarılı olması Epson kafaları öne çıkarmaktadır. Ayrıca çokça kullanıldığı için temin etmesi kolaydır ve birden fazla satıcı olduğu için fiyatlar rekabetçidir. Lazerpol olarka UV Printerlarımızda Epson marka printheads kullanmaktayız.

UV Baskı Kafa Sayısı: Üreticiler makineleri tasarlarken standartları değiştirebilirler. Aynı tasarıma sahip iki makineden bir 3 kafalı iken diğeri 2 veya 1 kafalı olabilir. Baskı kafa sayısı baskı hızını etkileyeceğinden dolayı, makine fiyatını da değiştirecektir.

Tabla Ölçüsü ve Tasarımı: UV Baskı Makinelerinde fiziksel ölçü de fiyatı değiştiren elementlerden biridir. A3 boyutundaki bir UV Baskı Makinesi ile 2m x 5m ebatlarındaki bir UV printerın fiyatlarının farklı olması çok normaldir. Ayrıca tablanın fonksiyonel olması da önemlidir. Lazerpol olarak UV Baskı Makinelerimizde hava emişi ile malzemeyi sabitleyen tablalar kullanmaktayız.

Baskı Yüksekliği: Bir çok tasarımda baskı yapılacak ürünlerimizi tabla üstüne koyarız ve baskı kafaları ürünün üzerinden geçerek baskı işlemini tamamlar. 1cm kalınlığı olan bir ahşap levha için de, ya da 15cm yüksekliği olan bir alet çantası için de ürünün yerleşeceği yer aynıdır. Bu nedenle ürünü yerleştirebilmek ve en net baskı mesafesini oluşturabilmek için; tablanın aşağı inmesi ya da baskı kafalarının yukarı çıkması gerekmektedir. Bu mesafenin limitleri (5cm, 10cm, 15cm+ vs.) fiyatta değişikliğe neden olabilir. 15cm’e kadar baskı yüksekliği bulunan makinelerimizi www.lazerpol.com web sitemizden inceleyebilirsiniz.

RIP Yazılımı: RIP yazılımına basitçe renk yönetim programı diyebiliriz. Bilgisayar ekranında gördüğümüz renkler ile baskıdan çıkan renkler farklı algoritmalar ile üretilmektedir. Bu sebeple bilgisayardaki görsel baskı makinesine aktarılmadan önce aracı bir yazılım tarafından dönüştürülmelidir. Bu yazılım renk yönetiminin yanı sıra, baskı alanının kullanımı, baskı tekrar sayısı, ölçülendirme vs. gibi operasyonel işlemleri de yönetir. PhotoPrint RIP yazılımı başarılı örneklerinden biridir ve UV baskı makinelerimiz ile birlikte kullanıcılara temin edilmektedir.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin