fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

UV Baskı Nedir Avantajları Nelerdir?

UV Baskı, ultraviyole kürleme teknolojisi kullanan bir baskı işlemidir.

Ultraviyole Baskı olarak da bilinen UV Baskı işlemi, ultraviyole (UV) ışığa maruz kaldığında çabuk kuruması için formüle edilmiş özel mürekkepleri içerir.

Kağıt, ahşap, metal, deri, folyo, plastik gibi bir çok malzeme baskı makinesinde işlemdeyken, öncelikle mürekkep püskürtülür. Bu mürekkep malzeme yüzeyinde ıslak durumda iken hemen UV ışığına maruz kalır. UV ışığı mürekkebi anında kuruttuğundan, mürekkebin sızma veya yayılma şansı yoktur. Bu nedenle, görüntüler ve metinler daha net bir şekilde yazdırılır.

UV Baskı’nın Avantajları Nelerdir?

Mürekkep baskıdan çıktığı anda kurumuş haldedir. Sonraki işlemler için boyanın kuruması beklenmez ve zamandan tasarruf edilir.

Kağıt, ahşap, metal, deri, kumaş, folyo, plastik, cam vs. gibi bir çok malzemede çok kaliteli baskı sonuçları alınabilir.

UV ile sertleşen mürekkep, taşıma ve nakliye sırasında çizilmelere daha dayanıklıdır. Ayrıca solmaya karşı dayanıklıdır.

Baskı daha keskin ve canlıdır. Mürekkep çok hızlı kuruduğundan, alt tabakaya yayılma veya emilme şansı yoktur. Sonuç olarak, baskı canlı ve net kalır.

UV baskı işlemi çevreye daha duyarlıdır. UV ile kürlenmiş mürekkepler solvent bazlı olmadığından, havaya buharlaşacak hiçbir zararlı madde yoktur.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin