fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Kesim Makinesi ile Maske ve Siperlik Yapımı (Corona virüs – Covid19)

Dünyamız maalesef zorlu bir süreçten geçmekte. Çin’in Wuhan kentinde başlayıp Dünya geneline yayılan Covid19 hastalığı Dünya Sağlık Örgünü tarafından Pandemik olarak nitelendirildi.

Ülkemiz genelinde de tedbirlerin sıkılaştırıldığı bu dönemde, hastanelerdeki yoğunluğun artmaması, yayılımın sınırlı kalması, çevremizdeki insanların da enfekte olmaması için bizler de elimizden geldiğince sosyal mesafeyi korumalı, dışarı çıkmamız gereken durumlarda önlemlerimizi almalıyız.

Bu önlemlerin başında, el temizliğine dikkat etmek ve virüsün vücuda giriş kanalları olan ağız, burun ve göz açıklıklarının kapatılması gelmektedir.

Lazer Kesim Makineleri bir çok malzemede kesim sonucu verebilmesi sebebiyle kullanıcılarına bu dönemde maske ve siperlik üretme imkanı vermektedir.

Uygun malzemeler ve tasarımın tedariğinden sonra yapmanız gereken tek şey makineyi çalıştırmak ve kesim işlemine başlamak. Siper tasarımları genellikle kesim ve montaj işlemleri ile bitirilmektedir. Maske için ise genellikle kesimden sonra iki parçanın birleştirilmesi için dikiş ya da ultrasonik yapıştırma işlemi gerekmektedir. Fakat tasarıma bağlı olarak tek seferlik kesim bir kesim işlemi ile de sonuç almak mümkün olabilir.

Talebin fazla olduğu bu dönemlerde üretim hızının önemi artmaktadır. Bu sebeple 2 kafalı kesim cihazlarının tercih edilmesi birim süreyi kısaltacak, mesai süresince imal edilecek ürün sayısının artmasını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda birim işçilik maliyetlerinin de düşmesi anlamına gelmektedir.

Üretim hızını etkileyen bir diğer faktör de tüplerin watt gücü olacaktır. Bahsettiğimiz malzemeler için 100W(100-130W) tüpler yeterli gelecektir fakat 130W(130-150W) tüpler hem sizlere hız kazandıracak, hem de daha sonra farklı işlerinizde daha çok malzeme kalınlığında cevap veriyor olacaktır.

Tedarik edeceğiniz kumaşların rulo eninin 150cm olması söz konusu olabilir. Bu durumda firesiz kesimler için 160cm x 100cm çalışma alanı olan cihazlar doğru tercih olacaktır.

Maske ve siperlik işleriniz için,
EBH Serisi 160cm x 100cm Çift Kafa 130W Lazer Kesim Makinesini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
https://lazerpol.com/urun/ebh-serisi-cift-kafali-lazer-kesim-makinesi/

Kesimde kullandığımı siperlik dosyalarını indirmek için aşağıdaki yüklemeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
https://lazerpol.com/yuklemeler/?getir=lazer-kesim-dosyalari

Ayrıca aşağıdaki videomuzda hem siperlik hem de maske örneklerimizi görebilirsiniz.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin