fbpx

Lazer Kesim ve Markalama Makineleri, Dijital Baskı Makineleri

Lazer Kesim Makinesi Nasıl Kullanılır?

Lazer kesim makinesi kullanımında öncelikli olarak kesim ya da kazıma işleminde kullanılacak tasarım dosyasının hazırlanması gerekmektedir. Tasarım dosyasının lazer kesim makinesi yazılımına aktarımından sonra, yazılım üzerinde hangi bölgelerin kesim hangilerinin kazıma olduğunun işaretlenmesi, kazıma olacak kısımların kazıma tipinin belirlenmesi gerekmektedir.

Tasarım dosyası hazırlandıktan sonra makineye aktarılır ve işlem yapılacak malzeme çalışma tablasına alınır. Merkezleme işlemi yapılarak makienin işlem yapılacağı bölge kırmızı işaretleme lazeri ile belirlenir ve son kontrol yapılır. Lazer kesim makinesinin çalışacağı alanın malzemenin dışına taşmadığından emin olunur. Minimum fire verilecek şekilde malzeme doğru konumlandırılmalıdır.

Lazer kesim makinesi üzerinde son kontroller yapıldıktan sonra, soğutma sistemi (chiller), hava emiş sistemi ve varsa diğer bileşenlerde kontrol edilmelidir. Koruyucu gözlük takılmalı ve kesim ya da kazıma işlemi başladığında lazer kesim makinesinin işlem alanına elimizi yaklaştırmamaya dikkat etmeliyiz.

Lazer kesim makinesi kontrol panelinden her bir lazer kafasının ne kadar güç kullandığını kontrol edebiliriz. Materyalin cinsine göre kullanacağımız güç ve hız kombinasyonu önemlidir, bunu deneme kesimleri yaparak bulabilirsiniz. En iyi sonuç veren ayarı bulduktan sonra bunu diğer kesimlerde kullanmak üzere not edebilirsiniz.

Makinenizin işlediğiniz malzemeye göre değişen bakım periyodları vardır, pleksi gibi kesilirken is çıkaran malzemelerle çalışıyorsanız makinenizin aynalarını ve merceklerini 2-3 günde bir kontrol etmeli gerekiyorsa temizliğini yapmalısınız. Bunun dışında lazer tüplerinin çalışma yoğunluğunuza göre bir ömrü vardır, ortalama bir yıl içerisinde tüpünüzü yenilemeniz gerekecektir.

Lazerpol olarak satış sonrası tüm makinelerimizin kurulumunu yapmakta ve gerekli hususları müşterilerimizle paylaşmaktayız. Lazer kesim makinenizi bu kurallara uygun olarak kullandığınızda uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışabilirsiniz, ancak olası bir sorun durumunda müşterilerimize en hızlı şekilde teknik servis desteği sunmaktayız.

Lazerpol Hakkında

Lazerpol, Telasan Makine Sanayi Ticaret Limited Şirketi'nin kuruluşundan kısa bir süre sonra 2000 yılı başlarında, lazer kesim, lazer markalama, lazer kaynak gibi lazer sektöründe kullanılan her türlü makine ve ekipmanlarla birlikte, bu ürün gruplarının yedek parça ve sarf malzemelerinin tedariği, satışı ve satış sonrası teknik servis ve takip hizmetini yapmak amacıyla kurulmuş olup, ürün grubuna yıllar içerisinde UV printer baskı makinesi, yedek parça ve sarf malzemelerini ekleyerek yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

444 3 103 Bizimle iletişime geçin